Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-11:30, 12:00-16:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Možnosti platby

Dobierka
Dobierka

Platba kartou
Platba kartou

Bankový prevod
Bankový prevod

Hotovosť
Hotovosť

 

  1. Úvod
  2. Domáce vodárne
  3. Easy Press s káblom

Easy Press s káblom

riadiaca jednotka na čerpadlo

Easy Press je najmodernejšie elektronické automatické zariadenie na ovládanie jednofázových odstredivých čerpadiel bez tlakovej nádoby. Zapína a vypín... celý popis
Dostupnosť
skladom
93,00 EUR
77,50 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:92134
Výrobca:Pedrollo
Kompletné špecifikácie

Easy Press je najmodernejšie elektronické automatické zariadenie na ovládanie jednofázových odstredivých čerpadiel bez tlakovej nádoby. Zapína a vypína čerpadlo, čím nahrádza tradičný tlakový spínač s nádržou. Taktiež chráni čerpadlo pred nevhodným pracovným stavom - behom na sucho, alebo častým zapínaním a vypínaním čerpadla (z dôvodu nevhodného prevádzkovania čerpadla alebo nesprávnej inštalácie, v dôsledku strát a pod.).

Umožňuje automatický reštart čerpadla (v naprogramovaných intervaloch - takže po poruche sa automaticky neskôr snaží uviesť čerpadlo do normálneho chodu: napr. ak sa vyplo pre nedostatok vody, neskôr po obnovení dostatku vody zapne automaticky čerpadlo), ručný reštart možno vykonať kedykoľvek.

Zariadenie Easy Press zapína čerpadlo pri zapínacom tlaku (z výroby nastavený na 2,2 bar). Potom kontroluje prietok vody a vypína čerpadlo až pri nulovom prietoku alebo pri poklese prietoku pod 1 až 2 litre za minútu - (čo je dôležité pre eliminovanie problémov s častým zapínaním čerpadla pri malých únikoch vody, prekvapkávaní ventilov a iných netesnostiach. Taktiež umožňuje malý odber vody z vodárne (systému) bez neustáleho zapínania a vypínania čerpadla, čo sa deje pri klasických mechanických spínačoch a u niektorých starých typoch elektronických automatoch) - je to výhodné napríklad pri polievaní hadicou s malým prietokom vody - šetrí sa čerpadlo a znižuje spotreba elektrickej energie.

Automaty (všeobecne) sú vhodné používať k  samonasávacím a ponorným odstredivým typom čerpadiel. Nie sú vhodné na použitie s vretenovými a periférálnymi čerpadlami. Samozrejme čerpadlo musí mať dostatočný výtlak Hmax pre správne fungovanie zariadenia (min. o 1 bar vyšší výtlak použitého čerpadla ako je nastavená zapínacia hodnota Easy Press.

 
Max. prietok: ~200 l/min

Max. teplota kvapaliny: 65°C

Pripojenie: G 1" (vonkajší závit)

Max. prúdová záťaž (nie trvalá prevádzka): 16 A

Start-up zapínací tlak: 2,2 bar

Max. pracovný tlak: 10 bar

El. napätie: 230 V / 50 Hz

Stupeň el. ochrany: IP 65

Na stiahnutie
Kde nás nájdete

T. G. Masaryka 22
984 01 Lučenec

 

Kontakty
Bella - priemyselný tovar
047 4511 967
Po-Pia 8:00-11:30, 12:00-16:30
Copyright © 2018 Bella - priemyselný tovar
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk