Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
Po-Pia 8:00-11:30, 12:00-16:30
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
Možnosti platby

Dobierka
Dobierka

Platba kartou
Platba kartou

Bankový prevod
Bankový prevod

Hotovosť
Hotovosť

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Filter v sacom potrubí
07.06.2019

Filter v sacom potrubí

Samonasávacie a odstredivé čerpadlá pre domáce vodárne a zavlažovanie sú citlivé na nečistoty v čerpanej vode. Preto je vhodné do sacieho potrubia namontovať filter, ktorý bude zachytávať piesok, hrdzu a iné nečistoty, ktoré by mohli poškodiť čerpadlo.

domáca vodáreň s filtrom v sacom potrubí

Doporučené kvalitné filtre do sacieho potrubia máme v ponuke od značiek AQUA a STAGON.

Najvhodnejšie je použiť výšku filtra 10" a veľkosť podľa sacieho potrubia 1", 5/4" a pod..

Ako filtračnú vložku doporučujeme použiť typ RLA alebo WR9 s hustotou 80, 100 alebo 150 micro, ktoré majú dostatočnú priepustnosť a účinnosť. Tieto vložky sú premývateľné a doporučujeme ich v pravidelných intervaloch vyčistiť. Pretože silne znečistená filtračná vložka bráni čerpadlu v nasávaní vody a spôsobí jeho poruchu.

 

Upozornenie: Nikdy nepoužívajte v sacom potrubí filtračné vložky s hustotou nižšou ako 80 micro. Nevhodné sú všetky typy vložiek z navíjaného alebo lisovaného polypropylénu, takisto vložky s aktívnym uhlím, zmäkčovacie a pod.. Tieto filtračné vložky nemajú dostatočný prietok a zabraňujú čerpadlu v jeho fungovaní.

Ak potrebujete vodu filtrovať kvalitnejšie, prípadne upravovať kvalitu, tak namontujte filtre na výtlačné potrubie. Tu je možné namontovať aj viac filtrov za sebou a použiť vložky s rôznou účinosťou.

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi